Knížky

Tajemství nejšťastnějšího člověka

Chtěli byste se naučit meditovat a konečně pochopit, jak na to? Jste meditace znalí a toužíte se v ní zdokonalit? Chcete být ve svém životě šťastní, klidní a spokojení? Objevte kouzlo meditace přímo od nejšťastnějšího člověka na světě!

Několikrát se v mé hlavičce objevila myšlenka, že bych měla začít meditovat. Dokonce i rodina tvrdila, že by mi to mohlo pomoct přestat se tolik stresovat a být více v klidu. Souhlasila jsem. Proč jsem tedy nezačala? Nevěděla jsem jak na to.

,,Prostě se soustřeď na dech a nech myšlenky volně plynout!” Milionkrát jsem tohle slyšela, ale jak to mám asi udělat, když mám v hlavě tolik myšlenek a všechny na mě útočí najednou? Kromě představ o budoucnosti a vzpomínek z minulosti, jsem věděla, že musím stihnout uklidit, vyprat, vyžehlit, uvařit a do toho mě strašně bolely záda a brněla noha. Jakože u toho se mám uvolnit jo? Vzdala jsem to hned po prvním pokusu. Byla to pro mě ztráta času.

Čas od času přijde den, kdy Vás ten stres z toho, co musíte všechno zvládnout, dostane. Den, kdy si řeknete: Už toho mám dost! Bude Vám chybět energie na věci, které máte rádi, může se stát, že začnete být nemocní, smutní a znechucení dnešní dobou. Budete závidět těm, co jsou šťastní, spokojení a nemusí se za ničím honit, aby měli peníze a úspěch. Jde jim to tak nějak všechno samo. Ale jak to jen dělají? Většina těchto spokojených lidí doma cvičí jógu a praktikuje meditaci.

Umění meditovat

Zkuste tomuto dni předejít a naučte se meditovat včas. Když jsem se rozhodla začít s meditací, přišel za mnou přítel s tím, že četl článek o nejšťastnějším člověku na světě. Matthieu Ricard, tibetský mnich, podstoupil neurologický výzkum, který zkoumal hladinu štěstí u lidí. Vědci z jeho mozkové činnosti zjistili, že jeho hodnoty se pohybovaly v tzv. ‘off-the-charts-happiness’ zóně – tedy úrovni štěstí, jež mnohonásobně překračovala měřené škály a nevešla se do připravených neurovědeckých tabulek a grafů. Když jsem zjistila, že Matthieu napsal knihu o meditaci a  jak ji správně provádět, neváhala jsem ani minutu!

Kromě toho, že má knížka naprosto boží obal, má taky super obsah a skvěle se čte! Jedním dechem za 3 dny! Knihy o meditaci, které jsem četla v minulosti, mě vůbec nebavili. Člověk se musel hodně soustředit, aby pochopil co se v nich píše. Proto jsem hned na prvních stránkách ocenila, že tato kniha má opačný účinek.

Naučím se meditovat!

Už v průběhu čtení jsem začala mít klidnější pocit. Pocit, že i já se můžu naučit meditovat a být šťastnější. Dokonce jsem zjistila, jak se chovat k nenávistným lidem okolo mě. Můžete je samozřejmě ignorovat, ale taky jim v meditaci můžete posílat lásku a soucit. Když budete dělat, že tady nejsou a nemají na Vás vliv, nezmění se. Pokud si budete přát, aby se zbavili své nenávisti a toho, co jejich hněv a negativitu vyvolává, nejen, že prohloubíte lásku v sobě, ale třeba jim na dálku opravdu pomůžete. 🙂 Proč to nezkusit, co říkáte?

V knize se dočtete o základních pravidlech buddhismu a meditaci samotné. Dozvíte se, že její každodenní praktikování, alespoň v půl hodinových intervalech, Vám může opravdu přinést pocit spokojenosti, uvolnění a lásky. Nejen k druhým, ale taky sami k sobě.

Umění meditovat je první kniha o meditaci, která mi osvětlila, jak na to! Rozhodně stojí za to, si ji přečíst. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, každý si tam najdete to své! Praktikování meditace je na celý život! I já jsem v průběhu čtení této knihy pochopila, že se meditovat nenaučím za týden. Hlavní je ale začít a vytrvat!

Začněte tedy meditovat s nejšťastnějším člověkem na světě a zjistíte, že to opravdu není ztráta Vašeho času!

Krok č.1: Trpělivost přináší růže! Nevzdávejme se činností, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou přínosné pro náš život! Nikdo se nestal mistrem ve svém oboru za jeden den, týden nebo měsíc.

Kde ji koupím?

Megaknihy.cz – 129,- Kč

Knihy Dobrovský – 169,- Kč

Neoluxor.cz – 170,-Kč

Dobre-knihy.cz – 141,- Kč

Martinus.cz – 180,- Kč

Kosmas.cz – 170,- Kč

No Comments
Previous Post
02/04/2018
Next Post
02/04/2018

No Comments

Leave a Reply