Můj první krok

Fuerteventura – ostrov sopek, mnoha pláží, Aloe Vera a pěkných koz

Vždycky jsem si myslela, že dovolená přes cestovní kancelář je ta nejlepší možná volba. Měla jsem strach koupit si ze dne na den letenku do neznáma a vyrazit za poznáním nové země. Když máte z něčeho strach, musíte mu čelit a pohrát si s ním trochu. A tak jsme si s přítelem jednoho dne koupili akční letenky na Kanárské ostrovy, konkrétně na Fuerteventura.

Našeho rozhodnutí nebudu nikdy litovat!

Ostrov je obklopen tak krásnými plážemi, že Vás budou oči přecházet! Vítr vám rozfouká vlasy tak, že si nemusíte brát ani hřeben. Místní kozy Vám vykouzlí úsměv na tváři pokaždé, co se postaví před Vaše auto a nechtějí odejít. Aloe Vera, které se zde pěstuje ve velkém, vyřeší Vaše kožní i jiné problémy, proto si ho nezapomeňte při odjezdu koupit. Písečné duny Vás ohromí natolik, že si možná prodloužíte Váš pobyt na ostrově. Vyprahlá zem, kaktusy, sukulenty a sopky kam se podíváš… To všechno je FUERTEVENTURA.

Tohle jsou ty krásné kozičky 🙂

Kanárské ostrovy za pár kaček

Společností, které nabízí výhodné akční letenky je v dnešní době mnoho. My jsme využili nabídku na vyhledávači letenek Skyscanner a na jeden z Kanárských ostrovů jsme se dostali za 4 000,- Kč (zpáteční pro 2 osoby). Letěli jsme z Berlína se společností Ryanair a v ceně jsme měli přednostní nástup do letadla, včetně možnosti dvou příručních zavazadel na palubě a výběru místa. Do Berlína nás zase dopravil autobus Student Agency za 1 560,-Kč (zpáteční pro dvě osoby). Když se to sejde, seženete totiž nejen akční letenku, ale taky akční jízdenku některého z autobusových dopravců.

Jak vymyslet ubytování bez cestovní kanceláře

Znám mnoho lidí, kteří ubytování řeší až na místě. Myslím, že můj přítel by byl jeden z nich, kdyby jel sám. Já však chtěla mít trochu jistoty a proto jsem zvolila cestu pro mě pohodlnější. Navíc jsem po přečtení pár článků o Fuerteventura zjistila, že náklady na ubytování jsou na místě často dražší než rezervace předem.

Naše cesta po ostrově trvala 5 dní. Ano, akční letenky občas nemusí odpovídat klasickému období dovolených (10 – 14 dní), ale to určitě není překážka. Naopak si můžete koupit více letenek na různé destinace a objevovat krásy světa okolo nás. A že jich je!

Dvě noci jsme měli přes Booking.com a další dvě přes Airbnb.com. Záleží jen na Vás jak velký komfort požadujete. Pokud se na jednu noc spokojíte se sdílenou koupelnou u někoho doma a vlastním pokojem, pak se mohou náklady na bydlení pohybovat okolo 600,- Kč za pokoj. My jsme dohromady zaplatili 2 500,- Kč za 4 noci a každé bydlení bylo pro nás úplně jiné. Někde jsme si připlatili za celý bungalow a jinde jsme sdíleli koupelnu s majiteli bytu. Vždy jsme však měli alespoň vlastní postel a soukromý pokoj!

Na konci článku naleznete hodnocení jednotlivých ubytování, které jsme na ostrově využili.

Doprava na Fuerteventura

Dlouho se nás držela myšlenka projet ostrov na skútru. Znělo to jako skvělý nápad plný svobody a obrovských objevitelských možností. Často děkuji vesmíru za noční sny, které mi mé teorie vyvrací a já pak sedím celý den nad články o dopravě na Fuerteventura. Autobus, čtyřkolka, auto nebo kolo… To všechno lze na ostrově půjčit.

Autobus

Ten doporučuji lidem, kteří nikdy nezkusili stopovat, protože to možná budete muset zkusit, když Vám řidič odjede před nosem. Další Vám totiž pojede za doooost dlouho. 🙂 Záleží samozřejmě kam jedete, ale pokud chcete z ostrova něco poznat, tak Vám nebude stačit doprava v jednom městečku. By the way, za ty 4 dny jsem autobus viděla cca 3 krát a to jsme na té silnici trávili hodně času.

Kolo

Skvělý adrenalinový zážitek na úzkých štěrkových cestách, které vedou na ty nejkrásnější pláže. Doporučila bych jej pouze pro pojíždění ve městě!

Čtyřkolka nebo terénní automobil

Za mě to nejlepší co si můžete půjčit. Budete si muset připlatit, ale dostanete se tam, kam jsme se ani my nedostali. Věřte mi, že ty nejkrásnější místa jsou schovaná a pokud budete připraveni na všechno, včetně drkotavé cesty, kdy máte strach, že Vám kameny udělají do pneumatiky díru, nic Vám nebrání je objevit. Ostrov je také plný písku a klasický automobil Vás přes dechberoucí duny taky nedostane 🙂 Kéž bychom tohle věděli dříve a náš budget nebyl tak omezený…

Auto

Pro to jsme se nakonec rozhodli i my, stejně jako spousta dalších cestovatelů, jejichž články jsem před cestou přečetla. Nechtěli jsme na dopravu investovat moc peněz a tak jsme si půjčili Volkswagen Golf. Vzhledem k tomu, že přítel již tři roky neřídil a já nemám ani řidičák, automatická převodovka byla jasná volba.

Na cestě…

Řeknu Vám, že párkrát jsem měla náběh na hysterák, když jsem viděla po jaké cestě s tím autem jedeme, ale zvládli jsme to na jedničku. A kolik nás půjčení auta stálo? 4 960,- Kč. Včetně full rizikového pojištění automobilu přímo u společnosti Hertz a benzínu na 480km. Vratná záloha za auto byla v přepočtu 2 570,- Kč

S přítelem jsme se poslední den dovolené shodli na tom, že skútr na Fuerteventura opravdu není dobrý nápad. Hlavně, když chcete procestovat ostrov s batohy na zádech a taškou jídla ze supermarketu 🙂

První noc v božích Bungalowech Castillo Beach

Tohle ubytování je blízko letiště i moře. Co víc si přát? Třeba celý bungalow pro sebe…a to i s kuchyňkou, kde si můžete uvařit, co Vás napadne. Nedaleko je totiž Spar a tam si nakoupíte všechny Španělské i jiné pochutiny.

Ubytování bylo krásně čisté s výhledem na moře a terasou. K dispozici je pro ubytované také bazén, který jsme nevyužili. Nebyl čas.

Vytkla bych snad jen měkkou postel.

Odkaz pro rezervaci zde. Cena 971,- Kč/bungalow.

Bungalow Castillo Beach

Druhá noc v romantickém pokojíčku Chabela´s B&B

Byl to několika pokojový byt, kde jsme dostali krásný pokoj pro zamilované. Ne, nečekali nás tam žádné hračky pro dospělé, jen romantický nápis, červené ložní prádlo a labutě z ručníků. Nuda co? 🙂

Ubytovala nás velmi příjemná španělka, která nám řekla, kam všude se máme podívat a na co si dávat pozor. Měli jsme k dispozici sdílenou koupelnu a velkou kuchyň. Snídaně byla v ceně. V době našeho pobytu byly obsazené pouze dva pokoje z pěti, včetně našeho. Takže jsme tam byli skoro sami.

Kvalitu ubytování hodnotím pozitivně. Pokud někomu vadí vidina sdílené koupelny nebo toho, že pozná super spolubydlící, pak zvolte jinou variantu 🙂

Odkaz pro rezervaci zde. Cena 1 028,- Kč/pokoj.

Třetí noc u sympatické africké rodinky

Toto ubytování mě nejvíce zasáhlo u srdce. Proč? Miluju vůni vonných tyčinek a vždycky jsem si přála spát v posteli s baldachýnem.

Když jsme přijeli, tak nás uvítala pozitivně naladěná africká rodina a dala nám klíče k dvoupatrovému bytu. Ten byl celý jen pro nás. V druhém patře na nás čekala zmiňovaná postel, takže chápete, že jsem se odtamtud nechtěla hnout. 🙂

Ubytování se skládalo ze tří bytů se společnou zahradou a bazénkem. Jeden byt patřil majitelům a ze dveří se linula vůně vonných tyčinek…Měla jsem co dělat, abych nešla na návštěvu. 🙂 Zbylé dva sloužili pro ubytované.

Pokud by jste cestovali ve více lidech, tak tohle bydlení rozhodně doporučuji.

Odkaz pro rezervaci zde. Cena 1 345,- Kč/byt

Poslední noc u božích lidí

Myslím, že jsme nemohli narazit na závěr našeho pobytu na milejší lidi. Díky airbnb.com jsme si mohli popovídat anglicky se španělským mladým párem, který byl velmi pohostinný a se smyslem pro humor. To my rádi!

Měli jsme připravený pokoj s manželskou postelí, který byl čistý a voňavý. Koupelna vypadala, jako by se zrovna nastěhovali. Buď jsou neskutečně čistotní nebo museli pořádně gruntovat než jsme přijeli. Děkujeme!

Ubytování se nacházelo ve městě Corralejo, které je naprosto úchvatné a plné restaurací, kaváren, obchodů a prostě všeho…

Tohle ubytování opravdu doporučuji! Pokud například hledáte pár se kterým byste teoreticky mohli podniknout nějaký výlet, věřím, že by nebyli proti. My na to však neměli čas. 🙂

Odkaz pro rezervaci zde. Cena 917,- Kč/pokoj

Bylo to super!

Návštěvu ostrova Fuerteventura bych doporučila všem, co milují moře a nevadí jim vítr. Ostrov je skvělý jak pro rekreační ubytování v nějakém resortu, tak pro dobrodruhy, kteří chtějí objevit něco, co stojí za to! 

Pláž Cofete

Pokud jsem neřekla něco, co Vás zajímá, hoďte dolů koment. Určitě Vám odpovím. 🙂

Vaše Nikol

Více fotografií na mém osobním instagramu.

No Comments
Previous Post
07/08/2018
Next Post
07/08/2018

No Comments

Leave a Reply

Related Posts